סמרתון


15/02
שתף אירוע:
הוסף ליומן 02/15/2017 08:00 AM 02/15/2017 09:00 AM Asia/Jerusalem סמרתון סמר עז-הרים קיבוץ סמר info@samarathon.co.il true MM/DD/YYYY 15

סמרתון – מרתון אופני הרים מדברי בסגנון אחר
קיבוץ סמר, עז הרים וסמר בייק הוטל שבערבה הדרומית מזמינים אתכם לחוויה מדברית בלתי נשכחת של מרתון זוגות באופני הרים, על טהרת שבילי אופניים מדבריים יחודיים לישראל, מהנגב, דרך הערבה ועד להרי אילת. האירוע יארך שלושה ימים ויכלול פרולוג ביום חמישי ושני סטייג'ים תחרותיים בשישי ושבת. כפר הרוכבים והפסטיבל המדברי שבתוכו, יוקם השנה בפארק תמנע.

הסמרתון הוא מרתון אופני הרים מדברי צעיר יחסית, וחוגג ב-2017 את שנתו השלישית. בשנה הראשונה המרוץ היה בן שני שלבים. בשנה שעברה הוספנו פרולוג ״נגד השעון״ במצפה רמון וסינגל חוה, ובמהדורה השלישית קיווינו לצמוח לאירוע של ארבעה ימים, עם פרולוג ושלושה סטייג׳ים, אך נכון ל-9/11 האירוע חוזר למתכונת הקודמת, עם פרולוג ארוך יותר באזור חדש ועם סטייג'ים פוינט-טו-פוינט משודרגים.

רכיבת מדבר היא רכיבה ייחודית, עם מאפיינים שונים מהרכיבה בסינגל הקרוב למקום מגוריכם. תנאי חום גם באמצע החורף, מיעוט עצים, צמחייה וצל, מקטעים חוליים ומדורדרים, לצד עליות לא נגמרות וסינגלים זורמים עם אחיזה מושלמת שתוכננו ונבנו על ידי רוכבי אופניים עבור רוכבי אופניים. כל אלו מייעדים את הסמרתון לרוכבות ולרוכבי שטח מנוסים וקשוחים, שיכולים להתמודד עם 3 ימי רכיבה מדבריים ומפרקים ותנאי שטח לא פשוטים. העומדים באתגר יזכו לשחרור מפנק בכפר הרוכבים, עם אוכל נפלא, בירות, שייקים, מוסיקה והאווירה המיוחדת של סמרתון.

תחרות האופניים תנוהל ברמה הגבוהה ביותר עם מדידת זמנים מקצועית, סימון מדוקדק בשטח, שופטים ומרשלים (בקרי בטיחות) מקצועיים, צוותים רפואיים, רכבי ניהול, חילוץ וטיפול, תחנות רענון וכמובן צוות צילום ותיעוד מקצועי.

מסלולי הרכיבה המדבריים יהיו ה-highlight של האירוע. לקחנו את מיטב שבילי הרכיבה שיש לנגב, לערבה ולהרי אילת להציע: סינגלים מדוגמים ובנויים ביד אומן על ידי צוות סמר בייק הוטל, המהווים חלק מפרויקט שביל ישראל באופניים, נאקבים אותנטיים בני מאות שנים שנוצרו על ידי שיירות גמלים, דרכי כורכר וג'יפים בנופי בראשית מהממים, עליות קורעות לב וריאה ומישורים מייאשים המחייבים עבודה בזוגות או בדבוקה, ותפרנו מהם מסלולים לפנים שיאתגרו אתכם ובמקביל יוציאו מכם קריאות אושר לא רצוניות…

המסלולים

פרולוג – חמישי 16.2.2017
זינוקים אישיים מחניון הרועָה הסמוך לקיבוץ שדה בוקר, לכ-35 ק"מ על בסיס סינגל חלוקים – שילוב של דרכי 4X4 וסינגלים ברמה טכנית בינונית, קטעים זורמים לצד מקטעי עבודה קבוצתית, שיפועים מתונים יחסית ללא עליות ומורדות דרמטיים. כ-500 מטר טיפוס מצטבר. זינוק ראשון בשעה 9:00, זוג מזנק כל 60 שניות.

סטייג' 1 – שישי 17.2.2017
כ- 80 ק"מ: זינוק מקיבוץ לוטן לאחר הקפצת רוכבים, חיבור לשביל ישראל בתחתית מעלה קטורה העצבני, והעפלה בו עד נאות סמדר. משם אל הסינגל הייחודי שחוצה את חולות כסוי, ולאורך קו המצוק מעל מעלה יתרו דרומה אל ראש מעלה שחרות. ירידה אל הערבה במעלה שחרות, וכניסה ל-5 ק"מ סינגל פראי שמוביל חזרה אל ציר הנפט המישורי יחסית, עימו תמשיכו עד עמק ססגון המסמן את הכניסה לפארק תמנע. קינוח מתוק בסינגל תמנע ובכפר הרוכבים שליד האגם. כ-1100 מטר טיפוס מצטבר.

סטייג' 3 – שבת 18.2.2017
מסלול באורך כ-60 ק"מ: זינוק מאזור בקעת עובדה על דרכי 4X4 מדבריות אל באר מילחן על בסיס סינגל שביל ישראל לאופנים אל נחל מתק, סינגל הר ברך ותחילת הירידה הגדולה לערבה. יום מגוון עם סינגלים בנויים, דרכי דשדש, ירידות 4X4 טכניות ולסיום סיבוב בסינגל עמודי שלמה. כ-600 מטר טיפוס מצטבר.

מסלולי סמרתון מתעדכנים וניתנים להורדה כאן: Samarathon on GPSies. למען הסר ספק, בתחרות עצמה אין להתבסס עם קבצי ניווט, אלא רק על סימוני המסלול בשטח.

'

התחרות
סמרתון הוא מרתון זוגות באופני הרים, Team Race, כלומר כולם מתחרים בו בצוותים של שני רוכבים. למי שזה קונספט חדש עבורו, מדובר על זינוק יחד, רכיבה יחד כזוג, עצירה בתחנות התדלוק או בעת תפעול תקלות יחד, וחציית קו הסיום ביחד. הזמן והדירוג לכל צוות הוא משותף – אין דירוג אינדיבידואלי בתחרות.
בשנותיו הראשונות סמרתון כלל שני מקצים, ארוך ובינוני, אך החל מ-2017 יש תחרות במרחק אחד לכולם, והקטגוריות השונות הן של מין או גיל בלבד (קטגורית הגיל נקבעת עפ"י הרוכב הצעיר מהשניים). הקטגוריות:

זוגות נשים
זוגות מעורבים
זוגות גברים (עד 39)
זוגות מאסטרס 40+
זוגות גרנד מאסטרס 50+
מזנקים ביחד מסיימים ביחד. כדי לזכות בחולצת FINISHER יש לרכב את כל המסלולים מתחילת הפרולוג ועד סיום הסטייג' השני ולעמוד בזמני הגג (Cut Off Times) שיפורסמו בתקנון. כל זוג מזנק לפרולוג בהפרש של דקה מהזוג הקודם ומקבל מדידת זמנים אינדבידואלית. על בסיסה יסודר הזינוק למחרת. בכל ערב יוכרזו המובילים היומיים בכל קטגורייה בטקס הסיום היומי.
כפר הרוכבים
Get Into The Desert Vibe: מארגני סמרתון אוהבים לרכוב במלוא הכוח, ולאחר הרכיבה, הם אוהבים לחיות במלוא הכוח (Ride Hard, Live Harder, כאמור) לשבת במקום נוח, מפנק ומוצל, להתרענן בטבילה מצננת, משקה התאוששות מבוסס גלוטן ועל שייק פירות טבעי מתוסף באבקת חלבון מסונתזת, להעביר פלברה עם החבר׳ה, לקבל מהר ליד אוכל טוב ובריא שהוכן במקום, לשמוע מוזיקה מגניבה, להוריד הילוך מהרכיבה, להירגע רגע ולתת למדבר, לחופש ולחוויה לחלחל פנימה אט אט. כפר הרוכבים הוא בעיקר מקום מגניב ונוח בשבילכם, שלא תרצו לזוז ממנו לאחר שתעברו בקו הסיום. המקום האידיאלי לחוויית Après-Ride מושלמת.

הכפר שלנו מתפקד גם ככפר תחרות סטנדרטי ולכן יהיו בו:

מקלחות חמות ושירותים
מתחם רביצה וזולה, משקה גת ושייקים בבר הכפר. חדר אוכל מיליון כוכבים, רחבת תדריכים מוצלת ובמת הופעות ופודיומים
סדנאות מכונאות, שטיפת אופניים, חניון אופניים מאובטח, עמדות הטענה וחשמל
אוהל רפואי, מתחם עיסויים וטיפולים
אינטרנט אלחוטי חופשי
עמדות הטענה למכשירים ניידים ומחשבוני רכיבה
עמדת מידע וסיוע במשרד ההפקה
השנה תגיעו לכפר הרוכבים של סמרתון בפארק תימנע ללינת שני הלילות. קרוב לוודאי שיהיו טמפרטורות נמוכות מאד, אז לא לשכוח לארוז בהתאם.

לינה בסמרתון: לטעמנו, אוהל בכפר הרוכבים זה הדבר הכי טוב שקיים. אבל זה אנחנו. מי שזקוק למיטה אמיתית, שירותים פרטיים וקורת גג, יוכל לבחור בין לינה בחדר זוגי או ברביעייה, בחדרי האירוח של אליפז או אילות. קחו בחשבון שמספר החדרים מוגבל ושההרשמה היא זוגית (בני הזוג חולקים את אותה חבילת הלינה).

פרטים נוספים על חבילות הלינה – כאן.

אז מה מחכה לכם? כפר הרוכבים ייפתח לקהל המתחרים המגיעים ישירות מהפרולוג. כל זוג רוכבים יופנה לאוהל או לחדר שלו, והכפר ייתן את כל השירותים שתצטרכו לאחר הפרולוג ולפני הסטייג'ים הבאים: ארוחת ערב, שירותים, מקלחות, שירותי מכונאות, בר שייקים וכל המפורט לעיל. בשלהי ארוחת הערב יועבר תדריך מקצועי לסטייג׳ הראשון, ואז הכפר יעבור למצב ״הַשְקֵט״ וניתן לרוכבים תנאים אידאליים לשינה.

בסוף כל סטייג׳, יחכה לכם מתחם סיום מפנק, שירגיש כמו נווה מדבר אמיתי אחרי כל השבילים הצחיחים שגמאתם.מחנים את האופנים, מורידים נעליים, מצטיידים בכוס משקה ביד אחת, בבירה צוננת ביד השנייה, וקופצים לבריכה (בתימנע בלבד) להורדת טמפרטורות מיידית. אחורי זה תופסים צל וזולה באחד המרבצים, מעבירים סיפורי גבורה עם הנמצאים וקצת עפים על אלו שזה עתה מגיעים. קליימקס ההפנינג יגיע בערב שבת בהופעה חיה של להקה מקומית ומיד אחריה תוגש ארוחת הערב. התדריך לסטייג׳ המסכם וטקס הפודיומים היומי יחתמו את הערב.

נעילת האירוע – שבת בצהריים
ארוחת הצהריים תוגש החל מ-12:00 ועד אחרון הרוכבים המקולחים. סביב השעה 13:00 נחתום את סמרתון בטקס סיום חגיגי בו יוכתרו הסמרתוניסטים המנצחים לשנת 2017.

פרטים

סוג אירוע

ליגה

רמת תחרות

ענף

מיקום

אירוע רכיבה
ליגה לאומית
רמה 2
הרים מרתון XCM
סמר

פרטים נוספים

הגוף המארגן
מנהל האירוע
דואר אלקטרוני
טלפון
אתר
עז-הרים קיבוץ סמר
נמרוד כהן

מפה