רשמית – ישראלית תשתתף במרוצי אופני הכביש והנג"ש במשחקים האולימפיים בטוקיו

רשמית – ישראלית תשתתף במרוץ הכביש ובמרוץ נגד השעון במשחקים האולימפיים בטוקיו 2020   רוכבת אופני כביש תייצג את ישראל בפעם השנייה ברציפות במרוץ הכביש האולימפי ולראשונה גם במרוץ נגד השעון (נג"ש) במשחקים האולימפיים בטוקיו בשנה הבאה. כך נקבע היום (רביעי 23/10) רשמית עם פרסום הדירוג הסופי של ה-UCI, איגוד האופניים הבינלאומי, לעונת 2019. ע"פ […]

פורסם: ליהי רוזן / / כללי

רשמית – ישראלית תשתתף במרוץ הכביש ובמרוץ נגד השעון במשחקים האולימפיים בטוקיו 2020

 

רוכבת אופני כביש תייצג את ישראל בפעם השנייה ברציפות במרוץ הכביש האולימפי ולראשונה גם במרוץ נגד השעון (נג"ש) במשחקים האולימפיים בטוקיו בשנה הבאה. כך נקבע היום (רביעי 23/10) רשמית עם פרסום הדירוג הסופי של ה-UCI, איגוד האופניים הבינלאומי, לעונת 2019.

ע"פ הקריטריון הבינלאומי להשתתפות במשחקים האולימפיים, מדינות אשר להן רוכבת המדורגת בין 100 הראשונות זכאיות לשלוח רוכבת למרוץ הכביש במשחקי טוקיו. עומר שפירא, הרוכבת הישראלית הבכירה בדירוג העולמי, מדורגת במקום ה-60, מה שמקנה לישראל את הזכות להשתתף במשחקים האולימפיים בשנה הבאה.

בחודש שעבר סיימה שפירא במקום ה-13 במרוץ נגד השעון באליפות העולם שהתקיימה באנגליה. תוצאה זו, כשלעצמה, מספיקה על מנת לקבוע את הקריטריון הבינלאומי למרוץ הנג"ש בטוקיו, אולם ע"פ החלטת הוועד האולימפי הבינלאומי רק מדינות אשר השיגו את הקריטריון למרוץ הכביש יוכלו לשלוח רוכבת גם למרוץ הנג"ש. לכן הדירוג של שפירא בין 100 הראשונות הוא שמבטיח לישראל רשמית נציגה בשתי התחרויות בטוקיו.

"אני מאוד שמחה שתינתן לישראל הזכות להשתתף במשחקים האולימפיים באופני כביש", אמרה שפירא. "רבים מסתכלים על כרטיס השתתפות באולימפיאדה כהישג בפני עצמו. אני אופטימית ורוצה להאמין שההישג האמיתי יהיה בטוקיו. אני גאה על הדרך בה הושג הכרטיס. לא רדפנו אחרי ׳נקודות קלות׳ אלא הרווחנו אותן ביושר גם בתחרויות ברמות הגבוהות ביותר וזו התקדמות והישג בפני עצמו. יש עוד זמן עד ההכרעה הסופית בנוגע לישראלית שתישלח למשחקים, ואין ספק שיש עוד בנות ראויות, אבל אני לגמרי מפוקסת בלעשות את הדרך שלי ,ורוצה מאוד להאמין שזאת תהיה אני. בסופו של דבר השתתפות במשחקים האולימפיים היא חלום של כל ספורטאי."

שפירא, בת 25 ממושב עין הבשור שבעוטף עזה, היא אלופת ישראל שלוש פעמים ומקצוענית בקבוצה הגרמנית Canyon Sram. שפירא היא נכון להיום הישראלית היחידה שקבעה את הקריטריון הישראלי למשחקים האולימפיים באופני כביש. עם זאת, במידה ורוכבות נוספות תשגנה את הקריטריון הישראלי עד לסוף מאי 2020, ההכרעה מי מביניהן תייצג את ישראל בשתי התחרויות במשחקים האולימפיים תעשה ע"פ דרכי הכרעה שהוגדרו מראש ע"י איגוד האופניים והוועד האולימפי בישראל.

זו תהיה הפעם הראשונה בה רוכבת אופני כביש מייצגת את ישראל במרוץ הנג"ש במשחקים האולימפיים, והפעם השנייה ברציפות בה ישראל מיוצגת במרוץ הכביש לנשים. בריו 2016 הייתה זו שני בלוך דוידוב שסיימה במקום ה-48 במרוץ הכביש. ישראל יוצגה באופני כביש גם במשחקי רומא 1960 במרוץ הכביש לגברים ע"י ז'ק בן דוד ז"ל והנרי אוחיון.

נבחרת הגברים של ישראל באופני הרים מתמודדת גם היא על השגת הקריטריון הבינלאומי לטוקיו ושחזור ההישג מריו 2016, אז שלומי חיימי היה לישראלי הראשון לייצג את ישראל בענף זה. חיימי סיים אז במקום ה-29. התאריך הקובע להשגת הקריטריון באופני הרים הוא 24 במאי 2020, ועד אז חברי הנבחרת ינסו לצבור את מירב הנקודות על מנת להתברג בין 21 הנבחרות הראשונות בדירוג אשר יזכו בכרטיס למשחקי טוקיו.

לקריאת כתבות נוספות באותו הנושא

חשוב לקרוא

הנחיות לפעילי ספורט האופניים לאור מגבלות משרד הבריאות בשל נגיף הקורונה

הנחיות שפורסמו ב-15-3-2020 הפכו ללא רלוונטיות בעקבות הודעת משרד הבריאות ב-17/3/2020 בצהריים. הנחיות חדשות בקישור זה. עדכון זה נכתב ב-17/03/2020 בשעה 15:12.

קרא עוד

בטיחות רוכבים בכבישים

במסגרת פעולה של צוות שהתגבש בעקבות התאונה הנוראית בבני ציון, תוך שיתוף פעולה בין איגוד האופניים ואיגוד הטריאתלון, במטרה לשפר את בטיחותנו כרוכבים בכבישים, ניסחנו תוכנית פעולה ראשונית עם משטרת התנועה הארצית, שמתבססת על הנכונות של מפקדה, ניצב אבי אדרי, לעזור לנו. החל מסוף השבוע הקרוב, משטרת התנועה תתגבר את נוכחתה בכבישים שבהם מתקיימת מירב פעילות הרכיבה הספורטיבית בארץ.

קרא עוד
פורסם:ליהי רוזן//כללי
טיפים לרכיבה בטוחה ביום כיפור

רכיבה בטוחה

איגוד האופניים בישראל בשיתוף ארגון בטרם לבטיחות ילדים ו-Israel Cycling Academy  מגישים לכם סרטון המרכז מספר טיפים לרכיבה בטוחה, מוזמנים לצפות ולשתף. רכיבה בטוחה וגמר חתימה טובה, איגוד האופניים.  

קרא עוד
פורסם:ליהי רוזן//כללי
ארגון תחרויות

ארגון תחרויות עם איגוד האופניים בישראל

שלום לכולם, איגוד האופניים, קורא למארגנים מנוסים וחדשים, לארגן תחרויות אופניים בשנת 2020. מעטפת התמיכה במארגנים רחבה ומפורטת במסמך המצורף.   איך תיראה עונת התחרויות הבאה?    בדיוק איך שניצור אותה האיגוד זה אנחנו – קדימה ליזום! כל הפרטים בנושא בקובץ המצורף מטה בהצלחה,

קרא עוד
סדנאות

נלחמים בהטרדות מיניות

ביום שני ה-1 ליוני יצאה לדרכה הסדנה הראשונה למניעת ומודעות של הטרדה מינית. הסדנה יצאה בהובלתה של ענבר רונן, אשת הקשר של איגוד האופניים עם "אתנה ישראל". איגוד האופניים בישראל עושים צעד קדימה בכל הקשור במודעות ועשייה למניעת הטרדה מינית בין הצוות והרוכבים, הרוכבים בינם לבין עצמם וכל הקשור בנושא. אל הסדנה הראשונה הוזמנו שופטים, […]

קרא עוד
פורסם:רועי קאפח//כללי,קורסים והשתלמויות
אליפויות 2019

אליפות ישראל באופני כביש בסיוע "עצמה" 2019

עומר שפירא (Canyon Sram) וגיא שגיב (Israel Cycling Academy) הוכתרו אתמול (שבת 29/6) כאלופת ואלוף ישראל ברכיבת אופני כביש לשנת 2019. עבור שני בני הזוג מדובר בזכייה שלישית בתואר, אך לראשונה הם זכו בו באותה אליפות. בשנה הקרובה יתחרו שניהם עם חולצת המגן דוד של אלוף ישראל בתחרויות בינלאומיות. שפירא ושגיב הם בני זוג, שניהם […]

קרא עוד
פורסם:רועי קאפח//אופני כביש