סטיב מקיואן כמאמן נבחרת ישראל באופני מסלול

איגוד האופניים החתים את המאמן הבריטי סטיב מקיואן כמאמן נבחרת ישראל באופני מסלול (וולודרום) לקראת פתיחתו המתוכננת של הוולודרום הלאומי ע"ש סילבן אדמס (אולם לרכיבת אופני מסלול) במרכז הספורט הלאומי בתל אביב בקרוב, מודיע איגוד האופניים על החתמתו של המאמן סטיב מקיואן, מאמן מהשורה הראשונה בעולם אשר הוביל ספורטאים לזכייה במדליות אולימפיות. סטיב מקיואן, יליד סקוטלנד, רוכב […]

פורסם: רועי קאפח / / אופני כביש,כללי,נבחרות ישראל

איגוד האופניים החתים את המאמן הבריטי סטיב מקיואן כמאמן נבחרת ישראל באופני מסלול (וולודרום)

לקראת פתיחתו המתוכננת של הוולודרום הלאומי ע"ש סילבן אדמס (אולם לרכיבת אופני מסלול) במרכז הספורט הלאומי בתל אביב בקרוב, מודיע איגוד האופניים על החתמתו של המאמן סטיב מקיואן, מאמן מהשורה הראשונה בעולם אשר הוביל ספורטאים לזכייה במדליות אולימפיות.

סטיב מקיואן, יליד סקוטלנד, רוכב אופני הרים מקצוען לשעבר, שימש ב-8 השנים האחרונות כמאמן נבחרת הולנד באופני מסלול (במקצועות הספרינט). במסגרת תפקידו היה אחראי על איתור ספורטאים צעירים מוכשרים ועל פיתוחם עד לרמה האולימפית. במשחקים האולימפיים בריו 2016 זכו חניכיו וחניכותיו של מקיואן במדליית זהב (Elis Ligtlee) ובמדלית כסף (Matthijs Buchli).

האיגוד חתם עם סטיב מקיואן חוזה לארבע שנים, והוא יחל את עבודתו בישראל בחודש ינואר 2019. מקיואן יקים את נבחרת ישראל ויכין אותה לקראת אליפות העולם לנוער בשנת 2021 אשר צפויה להתקיים בתל אביב. זאת כחלק מתכנית להשתתפות של רוכב אופני מסלול ישראלי במשחקים האולימפיים בפריז ב-2024.

החתמתו של מקיואן כמאמן נבחרת ישראל התאפשרה הודות לתרומה של הפילנתרופ סילבן אדאמס ולתמיכה של הוועד האולימפי, משרד התרבות והספורט ואיגוד האופניים.

"כיזם של הפרויקט לבנות את הוולודרום הראשון במזרח התיכון והתורם המרכזי לפרויקט, המטרה שלי היא לבנות את ענף הוולודרום בישראל מהבסיס", אמר סילבן אדמס.

"הכוונה היא לבחון ולאתר ילדים עם פוטנציאל ולאמן אותם עד שיזכו במדליות בזירה העולמית הגבוהה ביותר. סטיב מקיואן הוכיח שיש לו את הכישורים הדרושים לעשות את זה בדיוק לאחר שהצליח כמאמן הנבחרת הצעירה של הולנד במסגרתה הוביל אלופים ומדליסטים רבים. אני נרגש מכך שסטיב יעבור לתל אביב יחד עם אשתו על מנת לקחת על עצמו את האתגר של בניית נבחרת אופני מסלול מהיסוד."

בחודשים הראשונים של 2019 יקיים מקיואן ימי איתור בשיתוף הוועד האולימפי על מנת לגבש נבחרת של נערות ונערים צעירים אותם יאמן לקראת אליפות העולם לנוער ב-2021.

מלבד איתור ספורטאים מוכשרים והכנתם לתחרויות בינלאומיות, מקיואן יסייע בהקמת ענף אופני המסלול בישראל, בין היתר על ידי הכשרת מאמנים ומדריכים. כמו כן יסייע לאיגוד באיתור ספורטאים בקרב בתי הספר בעיר ת"א ובמרכז הארץ במטרה לעודד ספורטאים חדשים וקיימים להיכנס לענף האופניים במקצועות הוולדרום.

ירון דור מנכ"ל איגוד האופניים אמר: "לראשונה בענף האופניים בישראל אנחנו מקימים ענף אולימפי חדש מאפס, ומגייסים לטובת המטרה מאמן בינלאומי עם רקורד ועם הצלחות מוכחות בקאליבר של סטיב מקיואן.

אני רואה בענף הוולדרום האולימפי החדש הזדמנות אדירה לפיתוח ספורט האופניים בישראל. אנחנו צריכים להודות לפילנטרופ סילבן אדמס אשר מגשים לנו חלום שאפילו לא העזנו לחלום עליו, לקבל מתקן ומסלול איכותי ברמה אולימפית,  ולעזור לנו לגייס את אחד המאמנים המובילים בעולם.

אנחנו לוקחים את ההזדמנות ברצינות ומכוונים גבוה , חתמנו עם סטיב חוזה ארוך טווח ל-4 שנים כי אנחנו מאמינים  שבעזרתו של סטיב אנחנו נצליח לקצר טווח ונגיע להישגים משמעותיים בזירה העולמית תוך מספר שנים ונצליח לעמוד ביעד שהצבנו לנו: השתתפות של רוכב ישראלי בענף אופני המסלול באולימפיאדת פריז 2024."

"אני שמח ונרגש על ההזדמנות שניתנה לי לסייע בהקמת ענף הוולודרום בישראל", אמר מקיואן. "ביקרתי בישראל פעמים רבות כרוכב מקצוען בעבר ויש לי כאן הרבה חברים. אני משוכנע שיש כאן פוטנציאל להגיע להישגים ספורטיביים ברמה הגבוהה ביותר".

רכיבת אופני מסלול היא ענף ספורט ותיק הנכלל במשחקים האולימפיים מאז 1896. בטוקיו 2020 יתקיימו במסגרתו 12 תחרויות ויוענקו 36 מדליות. תחרויות אופני המסלול נחלקות לתחרויות ספרינט (ספרינט אישי, ספרינט קבוצתי וקיירין) ולתחרויות סבולת (רדיפה קבוצתית, קרב רב ומדיסון).

בתמונה המצורפת: סטיב מקיואן עם חניכתו, האלופה האולימפית מריו 2016, ההולנדית Elis Ligtlee

 

לקריאת כתבות נוספות באותו הנושא

קול קורא

קול קורא: מאמן/מנהל ספורטיבי לנבחרת ישראל באופני הרים

איגוד האופניים בישראל מחפשים אחר מאמן\מנהל ספורטיבי לנבחרת ישראל באופני כביש. כל הפרטים והדרישות בקובץ המצורף: קול קורא לתפקיד מאמן – מנהל ספורטיבי לנבחרת ישראל באופני הרים

קרא עוד
פורסם:רועי קאפח//אופני הרים,כללי,נבחרות ישראל
מרוצים 2019

בית גוברין 2019, ההרשמה בעיצומה

בתאריך 2-2-2019 תצא לדרך תחרות בית גוברין על מסלול שמשלב מישורים, גבעות, עליות קצרות והרבה כאב. איגוד האופניים בישראל מזמינים אתכם לקחת חלק בתחרות ולהרשם עוד היום! מעבר לעמוד הרשמה הרשמה עד יום ראשון 27.1.19  בשעה 22:00 אין הרשמה מאוחרת

קרא עוד
פורסם:רועי קאפח//אופני כביש,תחרויות
קול קורא

קול קורא לתפקיד מנהל תחרויות באיגוד האופניים בישראל

ינואר 2019 קול קורא לתפקיד מנהל תחרויות באיגוד האופניים בישראל איגוד האופניים בישראל ע"ר (להלן: "האיגוד") קורא בזאת למועמדים העומדים בדרישות הגדרת תפקיד "מנהל תחרויות" להגיש מועמדות עד לתאריך 25.2.19 תשומת לב המציע לכך שעל האיגוד לא חלות הוראות חוק חובת מכרזים, התשנ"ג 1993- ו/או תקנותיו השונות ואין בקול קורא זה משום מכרז. לאיגוד הזכות […]

קרא עוד
פורסם:רועי קאפח//כללי,קורסים והשתלמויות,תחרויות