אליפות ישראל באופני כביש בסיוע "עצמה" 2019

עומר שפירא (Canyon Sram) וגיא שגיב (Israel Cycling Academy) הוכתרו אתמול (שבת 29/6) כאלופת ואלוף ישראל ברכיבת אופני כביש לשנת 2019. עבור שני בני הזוג מדובר בזכייה שלישית בתואר, אך לראשונה הם זכו בו באותה אליפות. בשנה הקרובה יתחרו שניהם עם חולצת המגן דוד של אלוף ישראל בתחרויות בינלאומיות. שפירא ושגיב הם בני זוג, שניהם […]

פורסם: רועי קאפח / / אופני כביש

עומר שפירא (Canyon Sram) וגיא שגיב (Israel Cycling Academy) הוכתרו אתמול (שבת 29/6) כאלופת ואלוף ישראל ברכיבת אופני כביש לשנת 2019. עבור שני בני הזוג מדובר בזכייה שלישית בתואר, אך לראשונה הם זכו בו באותה אליפות. בשנה הקרובה יתחרו שניהם עם חולצת המגן דוד של אלוף ישראל בתחרויות בינלאומיות.

שפירא ושגיב הם בני זוג, שניהם רוכבי אופניים מקצוענים המתגוררים ביחד בג'ירונה, ספרד. שגיב הוא הישראלי הראשון שסיים את הג'ירו ד'איטליה בשנה שעברה. שפירא היא מועמדת לייצג את ישראל במשחקים האולימפיים בטוקיו 2020.
האליפות שאורגנה ע"י איגוד האופניים התקיימה על מסלול הררי בגליל העליון סמוך לקיבוץ ברעם. הגברים רכבו 117.5 ק"מ עם טיפוס מצטבר של כ-2,900 מטרים, ואילו הנשים רכבו 94 ק"מ עם טיפוס מצטבר של כ-2,300 מטרים. השתתפו באליפות כ-270 רוכבות ורוכבים.
במקצה הנשים עומר שפירא סיימה ראשונה בזמן של 3:04:02 שעות. שנייה סיימה בת קבוצתה רותם גפינוביץ בפיגור של 3:04 דקות. שלישית סיימה פז בש (IGP) בפיגור 13:36 דקות משפירא. עבור שפירא המדורגת 86 בעולם זוהי זכייה שלישית ברציפות אך הפעם הזכייה משמעותית במיוחד. הניקוד לדירוג העולמי שצברה באליפות יתווסף לזה שהשיגה בתחרויות בינלאומיות מוקדם יותר השנה וישפר את סיכוייה לשמור על מקום בין 100 הראשונות בדירוג העולמי ב-22 באוקטובר, מה שיבטיח את השגת הקריטריון הבינלאומי למשחקים האולימפיים בטוקיו 2020 ואת השתתפותה של רוכבת כביש ישראלית בהם.
במקצה הגברים רוכבי Israel Cycling Academy זכו בשלושת המקומות הראשונים. לאחר שבשנתיים האחרונות החזיק בתואר רועי גולדשטיין, שגיב החזיר לעצמו את התואר כשחצה ראשון את קו הסיום בזמן של 3:20:57. עומר גולדשטיין, אחיו הצעיר של רועי סיים שני בפיגור 2:09 דקות, ואילו גיא ניב שסיים בחודש שעבר את הג'ירו ד'איטליה סיים שלישי בפיגור 3:22 משגיב.
לאחר שהגיעו לארץ על מנת להתמודד על תואר האליפות יחזרו הרוכבים המקצוענים הישראלי להתחרות באירופה, שם תזנק שפירא ביום שישי הקרוב (5/7) לג'ירו ד'איטליה לנשים.

לקריאת כתבות נוספות באותו הנושא

בטיחות רוכבים בכבישים

במסגרת פעולה של צוות שהתגבש בעקבות התאונה הנוראית בבני ציון, תוך שיתוף פעולה בין איגוד האופניים ואיגוד הטריאתלון, במטרה לשפר את בטיחותנו כרוכבים בכבישים, ניסחנו תוכנית פעולה ראשונית עם משטרת התנועה הארצית, שמתבססת על הנכונות של מפקדה, ניצב אבי אדרי, לעזור לנו. החל מסוף השבוע הקרוב, משטרת התנועה תתגבר את נוכחתה בכבישים שבהם מתקיימת מירב פעילות הרכיבה הספורטיבית בארץ.

קרא עוד
פורסם:ליהי רוזן//כללי

רשמית – ישראלית תשתתף במרוצי אופני הכביש והנג"ש במשחקים האולימפיים בטוקיו

רשמית – ישראלית תשתתף במרוץ הכביש ובמרוץ נגד השעון במשחקים האולימפיים בטוקיו 2020   רוכבת אופני כביש תייצג את ישראל בפעם השנייה ברציפות במרוץ הכביש האולימפי ולראשונה גם במרוץ נגד השעון (נג"ש) במשחקים האולימפיים בטוקיו בשנה הבאה. כך נקבע היום (רביעי 23/10) רשמית עם פרסום הדירוג הסופי של ה-UCI, איגוד האופניים הבינלאומי, לעונת 2019. ע"פ […]

קרא עוד
פורסם:ליהי רוזן//כללי
טיפים לרכיבה בטוחה ביום כיפור

רכיבה בטוחה

איגוד האופניים בישראל בשיתוף ארגון בטרם לבטיחות ילדים ו-Israel Cycling Academy  מגישים לכם סרטון המרכז מספר טיפים לרכיבה בטוחה, מוזמנים לצפות ולשתף. רכיבה בטוחה וגמר חתימה טובה, איגוד האופניים.  

קרא עוד
פורסם:ליהי רוזן//כללי
ארגון תחרויות

ארגון תחרויות עם איגוד האופניים בישראל

שלום לכולם, איגוד האופניים, קורא למארגנים מנוסים וחדשים, לארגן תחרויות אופניים בשנת 2020. מעטפת התמיכה במארגנים רחבה ומפורטת במסמך המצורף.   איך תיראה עונת התחרויות הבאה?    בדיוק איך שניצור אותה האיגוד זה אנחנו – קדימה ליזום! כל הפרטים בנושא בקובץ המצורף מטה בהצלחה,

קרא עוד
סדנאות

נלחמים בהטרדות מיניות

ביום שני ה-1 ליוני יצאה לדרכה הסדנה הראשונה למניעת ומודעות של הטרדה מינית. הסדנה יצאה בהובלתה של ענבר רונן, אשת הקשר של איגוד האופניים עם "אתנה ישראל". איגוד האופניים בישראל עושים צעד קדימה בכל הקשור במודעות ועשייה למניעת הטרדה מינית בין הצוות והרוכבים, הרוכבים בינם לבין עצמם וכל הקשור בנושא. אל הסדנה הראשונה הוזמנו שופטים, […]

קרא עוד
פורסם:רועי קאפח//כללי,קורסים והשתלמויות
אליפויות 2019

אליפות ישראל באופני כביש 2019 – בסיוע מרכז עצמה

ביום שבת ה-29 ליוני תערך אליפות ישראל באופני כביש. השנה אנו מצפינים אל הגליל העליון ושם מחכה לנו מסלול מאתגר, עם עליות מעניינות וקטעים עוצרי נשימה. התחרות בסיוע "מרכז עצמה" לספורט כל שנה נראה שהמלחמה על חולצות האלופים נעשית לקשה יותר בגלל שליותר רוכבות ורוכבים היוקרה של חולצת אלוף חשובה באופן אישי וגם באופן מקצועי […]

קרא עוד
פורסם:רועי קאפח//אופני כביש,תחרויות