דבר היו"ר

המשימה שעומדת לפנינו באיגוד האופניים מורכבת: קידום נושא רכיבת האופניים התחרותית בישראל שכולל פיתוח תשתַיות וכבישי רכיבה, מסלולי רכיבת שטח, מרכזי BMX ואף וולודרום. במקביל יש לשתף פעולה עם ארגונים ארציים על מנת להגדיל את כמות מסלולי האופניים בערים ולחבר ביניהן. רכיבה הן לאימונים והן לתחרויות, קידום הענף התחרותי, ארגון תחרויות ואירועים ברמה ארצית בענפי […]

ד"ר יוני ירום, יו"ר

המשימה שעומדת לפנינו באיגוד האופניים מורכבת: קידום נושא רכיבת האופניים התחרותית בישראל שכולל פיתוח תשתַיות וכבישי רכיבה, מסלולי רכיבת שטח, מרכזי BMX ואף וולודרום. במקביל יש לשתף פעולה עם ארגונים ארציים על מנת להגדיל את כמות מסלולי האופניים בערים ולחבר ביניהן.

רכיבה הן לאימונים והן לתחרויות, קידום הענף התחרותי, ארגון תחרויות ואירועים ברמה ארצית בענפי האופניים השונים ועד תחרויות בינלאומיות בישראל הינן מחויבות של האיגוד המשמש כפלטפורמה ומייצר תוכן עבור הרוכבים.

חלק מהחזון וההכרח הינם להביא לייצוג קבוע של רוכבים ורוכבות ישראלים בקבוצות מקצועניות, באליפויות אירופה, אליפויות עולם ובאולימפיאדה.

יחד עם זאת חייבת להיות שמירה על בטיחות הרוכבים והורדת מספר התאונות, הבאת כל החידושים הקיימים בעולם בשטח זה, המשך הפעילות הבינלאומית השוטפת וכן המשך הפעילות המבורכת הנעשית ע"י מתנדבים ותורמים רבים בשילוב אופניים ותרומה לקהילה: "אופניים לכולם".

באיגוד האופניים יש כ 2500 רוכבים תחרותיים וכ-8000 חברים עממיים בחברות "אני רוכב ישראלי" בנוסף לתשתית התחרותית והארגונית, מקיים האיגוד בית ספר למדריכים ומאמני אופניים שהם מהווים את הבסיס לגדילת הענף.

האיגוד פעיל גם בפן העממי ומקיים אירועי אופניים ומריץ את פרויקט אופניים לכולם, שהינו פרויקט ייחודי בעולם של תנועת נוער על גלגלים ובו בני נוער צעירים מקיימים ולומדים פעולות אופניים במועדונים הנתמכים ע״י הרשויות ועל ידי משרד הספורט וספונסרים נדיבים, בעיקר אך לא רק בפריפריה ואף משתתפים באירועי אופניים.

עד היום הוקמו עשרות רבות של מועדונים והמטרה הינה להגיע לעשרת אלפי ילדים בארץ.

רכיבת אופניים הינה פעילות בריאה התורמת להפחתת התחלואה ולחיסכון בתקציב הבריאות, הינה פעילות אירובית יוצאת מן הכלל אשר אינה מערבת את משקל הגוף ומפעילה בעומסים משתנים את מערכות הלב והריאה והשרירים. אופניים הינו ספורט משפחתי טיולי, שניתן לבצע מגיל מאד צעיר ועד לגיל המבוגר משלב טכנולוגיה ומחזיר חלק מהמבוגרים לילדות.

איגוד האופניים בישראל שואף להוות כתובת לפיתוח הענף, לייצובו ולהבאתו לשיאים חדשים באמצעות הרחבת התשתית האירגונית, חיזוק המועדונים, הרחבת הידע והמקצועיות ויישום תכנית אסטרטגית ארוכת טווח.